Hatt samleie med kondom, kan jeg være gravid?
Jente, 14
Jeg har hatt sammleie med kondom, men jeg har ikke fått mensen skulle hatt det får 3 dager siden p så npr jeg presser på magen min nederst bobler det litt i magen hva gjør jeg? Jeg kan ikke si d til forledre mine di sa jeg måtte vente med sex til jeg ble 16. overtrekker jeg eller ha gjør jeg?
Svar
Hei.
Siden dere hadde samleie med kondom har dere beskyttet dere godt mot en graviditet. Så lenge kondomet er på under hele samleiet og er like helt etterpå, er dette et sikkert og godt prevensjonsmiddel. Så ut fra det du skriver tror jeg ikke at det er veldig stor grunn til bekymring.
At det bobler litt i magen når du trykker på den, har ingenting med en graviditet å gjøre. Dette er nok helt vanlige luftbobler som alle har i magen sin.
Det er ikke uvanlig i din alder at mensen kan være litt uregelmessig. Men dersom du er veldig stresset, kan du oppsøke helsesykepleier enten på skolen din eller på helsestasjon for ungdom. Her kan du få tatt en gratis graviditetstest og du vil få hjelp uansett resultat på testen. Men som sagt, tror jeg ikke at du er gravid. Lykke til.
Vennlig hilsen jordmor i samarbeid med ung.no
Besvart: 29.3.2022
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

