Spørsmål og svar
Tatt Vinell noen timer etter normal tid.
Jente, 17
Hei. Jeg går på noen p-piller som heter Vinelle, og har gått på dem i 7 måneder. Pleier å ta pillen rundt samme tid hver dag i 17.00 -19.00 tiden. I de siste dagene har jeg tatt pillen litt senere med uhel rundt 5 timer for sent. Er jeg fortsatt beskyttet mot graviditet? Er livredd for å bli gravid.
Svar
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid. Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei.
Du trenger ikke å bekymre deg. Husker man å ta pillen innen 12 timer etter vanlig tid er man fortsatt trygg. Går det mer enn 36 timer mellom to piller kan sikkerheten bli redusert.
Vennlig hilsen jordmor ung.no
Besvart: 12.8.2023
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

