Er det unormalt å ha sex med en sexdukke?
Gutt, 16
Hei jeg lurer på om det er rart og prøve en sexdukke to ganger, jeg og en kompis kjøpte sånne på tull og fikk lyst og prøve den. det var en mini utgave som jeg følte var rart og ekkelt og bruke den to ganger jeg lurer på om det er unormalt?
Svar
Hei!
Nei, det er ikke rart eller uvanlig å prøve ut sexleketøy som sexdukke.
Når en er 16, er en midt inne i kanskje den aller mest intense perioden av livet - puberteten. Dette er da kroppen endrer seg aller mest, hormonene raser og en begynner å legge merke til hvem en blir forelsket i og kåt på. Noen beskriver det som at kroppen koker av kåthet og at en kan bli kåt av hva som helst, når som helst.
Og når en er ofte og mye kåt, er det ikke uvanlig eller rart at en vil gjøre noe for å takle all kåtheten en kjenner på. Det er altså ikke noe uvanlig i å ville eksperimentere og prøve sex med en sexdukke.
For noen er dette en deilig og spennende opplevelse. For andre kan det oppleves rart og ikke så veldig tilfredstillende. På samme måte som det ikke er rart å prøve ut sexleketøy, er det heller ikke rart å synes det ikke var noe særlig.
Håper svaret var til hjelp for deg!
Hilsen Sexologisk rådgiver - NACS
Besvart: 6.5.2022
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

