Mister kraften i beina etter 20 min løping, hva kan det være?
Gutt, 19
Hei. Jeg går på medisin, og jeg har en liten mistanke med at det kan ha noe med dette å gjøre. Hver gang når jeg jogger/løper på en tredemølle eller en 400 meter bane så merker jeg etter 15-20 min at jeg begynner å miste kraften og styringen i benene, spesielt i det ene. Det skjer ikke når jeg går, men jeg synes det er frustrerende. Jeg håper på råd og svar om at det er normalt i et slikt tilfelle
Svar
Hei Gutt, 19 år!
Det er vanskelig å si hvorfor dette skjer uten å ha undersøkt deg og uten å kjenne til historikken din når det gjelder medisiner.
Derfor er mitt råd til deg å bestille time hos fastlegen din, slik at du kan få svar på det du lurer på og gode råd til hva du kan gjøre videre.
Lykke til!
Hilsen fysioterapeuten, ung.no
Besvart: 5.5.2019
Oppdatert: 5.5.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål