Spørsmål og svar

Er det sånn at penisen trykker mot blære eln.?

Jente, 19

hei og takk for fint svar,(ca 2uker siden). Jeg har ikke så mye erfaring så unnskyld litt teite sp.mål.Det er altså en partner jeg var med etter 2 fester.Han skjønte jo at jeg fikk veldig nytelse av å være med han,så han spurteom jeg ville ha besøk og,. Det føles akkurat som dere forklarte at det kjennes ut som penisen hans fyller hele skjeden til max+ og jeg tror jeg har en slags orgasme med en gang av det når han trenger inn.Men så tenker jeg om det kan bli for "mye" også?(Når han er så stor).Som sist kom han nå også inn i skjeden bakfra og med en gang ble det helt kjempevått og ekkelt, gj.siktig tynt slim hang ut som ble hvitt og tykkere etterhvert ble det veldig mye.Har aldri hatt det før.Er det sånn at han trykker mot blære eln.?Det ble masse ekle våte skvosjj lyder og for første gang fikk jeg de ekleste prompelydene(vil ikke det:( og det var akkurat da det var best for meg.Da glapp han ut.Jeg merket at han ikke var hard under hele akten.Er det kanskje vanlig når den er så stor?

Svar

Hei jente 19 år. 

Så bra at du fikk et fint svar fra oss!

Hvis det ikke er vondt å ha penisen i skjeden, er det ikke for mye. Tenk bare på at skjeden er svært tøyelig, så tøyelig at en baby kan komme ut denne veien. 

Kan du klare å tenke at det ikke gjør noe at skjeden blir så våt? I stedet for å tenke på det som negativt, kan du snu det, og tenke at det er fint at du blir så kåt. Gutten bør ta det som et kompliment at du blir så kåt at det kommer masse, flott skjedesekret. 

Det hvite i skjedesekretet er en væske fra Skenes kjerteler som ligger like innenfor skjedeinngangen. 

Penisen kan trykke mot blæren, men det kommer vanligvis ikke ut væske fra blæren. 

Det er vanlig at det kommer lyder fra skjeden når en har samleie. I det penisen føres inn kan det føres luft med penisen. Denne luften skal også ut og da kommer luften blandet med væske slik at det høres ut som våte prompelyder.

For å redusere mengden luft som kommer inn i skjeden kan du si at han ikke må ta penisen helt ut for hvert stør, men la noe av den være igjen i skjeden. 

Du kan også bevisst stramme musklene i bekkenet. Dette kan også hjelpe. Se artikkelen om ikke å få orgasme når en har samleie, avsnittet om å trene bekkenbunn musklene. 

Det er vanlig at penisen ikke er like hard hele tiden. Det er også vanlig at penisen ikke blir helt hard. Kanskje er det vanligere for de som har store penisen, enn de som ikke har så store? 

Gled deg over god seksualitet alene og med denne gutten. 

Hvis du skal fortsette å ha seksualitet med ham, kan du vurdere p-stav eller hormonspiral. Det er noen som benytter disse prevensjonsmetodene fordi en av bivirkningen er at det ikke dannes så mye skjedesekret. Disse prevensjonsmetodene er gratis for deg. 

Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!

Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no

Besvart: 27.11.2019

Oppdatert: 27.11.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål