Jeg har hatt sår hals som kommer og går i 2 måneder nå
Gutt, 17
Hei. Jeg har hatt sår hals som har kommer og går i ca 2 måneder nå. Kan være bra i et par dager og komme tilbake. Snakket med en lege om det og hun sier at jeg ikke skal bekymre meg. Men jeg blir jo ganske bekymret når det er sånn. Når jeg googler sår hals kommer det alltid opp det verste man kan forestille seg og jeg blir jo veldig engstelig av det. Hva kan det være? Kan angst feks gi sår hals? Det er liksom ikke noe annet enn det. Og det er ikke veldig vondt heller. Rundt den samme tiden da det begynte har jeg sunget ganske høyt og fikk sår hals etter det husker jeg, så det kan hende at det kanskje er grunnen? Hvis så, har jeg ødelagt halsen min permanent?:( Hva kan jeg gjøre for at den skal bli bra igjen da? Er fortvilet hvis det er det som kan ha skjedd
Svar
Hei gutt 17 år
Jeg forstår at du er redd for at det skal være noe galt med din hals, og det er fint at du har snakket med en lege om det.
Hvis en er veldig bekymret, så legger man enda mer merke til halsen sin, og fokuset blir enda større. Kanskje det nesten føles verre ut enn det egentlig er. Dette er psyken, som ofte spiller oss et puss.
Du har garantert ikke ødelagt halsen din, og det beste er å være tålmodig, så vil du bli bedre.
Dessverre er det ikke så mye jeg kan gjøre, og vår nettside stiller ingen diagnoser. Men hvis det vil gjøre deg bedre, synes jeg du skal kontakte din fastlege, slik at han kan sjekke halsen din.
Les gjerne artiklene nedenfor.
Lykke til!
Vennlig hilsen Helsesykepleier og Sexologisk Rådgiver, Ung.no
Besvart: 29.4.2020
Oppdatert: 29.4.2020
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
