Spørsmål og svar

Er jeg normal?

Gutt, 17

Heeei Gutt 17. Er det farligt å runke til erotiske noveller? Forhold til porno/bilder og internett? Er det også nomalt å bli kåt på leserinleggene folk legger ut på ung.no? Så er jeg også super redd for å ha sex, i det første kjempe lyst å pule å sånn å når jeg tenker mer på det så å Nei ikke kom her. Er det slik i livet at man lissiom må finnen en gutt/jente...? Eller kan faktis leve livet selv( trives best i eget selskap) hva som er rett å galt. For det er normalt å være en familie med barn å kone. .. lykkelig sine dager. For jeg ønsker kanse et barn men ikke en kjæreste/kone.. hva det måtte bli. Kan også to homser få barn i lag? Ville det hver" liksom" normalt/unormalt. ..? Kontra lespiske to jenter vs barn ?? Eller kan jeg faktis leve som jeg eg vil? Nå skal de sies at jeg er også usossial men når jeg trives best i mindre grupper folk, som faktis forstår går det fint. For det er liksom det å være avhenging av andre folk, bidra her og der. Eller så må jeg finnen ei/han som er!

Svar

Hei


Du beskriver en normal gutt på 17 år.

Det er normalt å runke til bilder, fortellinger og filmer. Det er normalt å bli kåt av å lese forskjellige ting. Hva som gjør en kåt er forskjellig fra person til person.

Man kan leve livet sitt som en selv ønsker. Med eller uten kone/mann. Noen foretrekker å være to, mens andre liker singellivet.

Ofte er det slik at man foretrekker friheten som singellivet medfører mens man er ung. Etter hvert som man blir eldre ønsker man et mer stabilt liv med en fast partner. Hvilket kjønn partneren skal ha bestemmer man selv.

Det er fullt mulig å bli forelder selv om du blir sammen med en mann. Noen bruker surrogatmor og andre adopterer et barn som trenger et nytt hjem. Det finnes også andre muligheter.

Det er i alle tilfelle litt tidlig for deg å tenke på foreldrerollen. Du bør først finne ut hva du vil, når du vil det og hvordan. Da først kan du begynne planlegge livet ditt fremover.

Samleie er for de aller fleste både spennende og skremmende i begynnelsen. Gjør jeg det riktig? Hva liker den andre? Er jeg flink nok? Dette er naturlige spørsmål å stille seg.

Masse lykke til :-)

 

Vennlig hilsen helsesykepleier

Besvart: 19.5.2020

Oppdatert: 19.5.2020

Vi har valgt ut dette for deg

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål