Jeg er så sint og jeg orker ikke mer!
Annet, 15
Jeg er sint hele tiden. Jeg blir sint av alt og alle uten noen grunn. Når jeg blir sint får jeg lyst å skade folk, drepe eller drepe og skade meg selv. Jeg klikker i vinkel. Har vært sånn hele livet, men skjuler det mer nå enn før. Jeg orker ikke dette mer.
Svar
Hei !
Takk for at du skriver til oss og forteller til oss hvordan du har det med sinne. Jeg forstår at du blir lei! Kanskje du også har gode grunner til å være sint?
Sinne er en krevende følelse. Den kjennes godt i kroppen og i hjernen. Den har en funksjon for oss så vi trenger den også.
Vi har alle denne følelsen og noen har mer av den enn andre. Vi har også ulik temperament.
Sinne skal hjelpe oss i krevende situasjoner. Det skal hjelpe oss til å mobilisere kraft til å komme oss unna. Sinne skal også hjelpe oss til å si fra når vi føler oss invadert eller når vi skal sette grenser. Dersom man ofte føler seg misforstått eller ikke får sagt fra så kan vil bli sinte.
Mitt beste råd til deg er å snakke med noen. Det å få hjelp til å se om hvilke situasjoner eller hva som skjer når du blir sint. Ved å identifisere dette vil det også bli lettere og lære deg strategier som kan hjelpe deg til å mestre sinne.
Det å skade seg selv er en måte og regulere noe som er vondt og vanskelig på.
Mitt beste råd til deg er å snakke med helsesykepleier og si det du sier til oss.
Jeg legger også ved noen artikler til deg som kan være til hjelp for deg å lese.
Lykke til!
Vennlig hilsen Psykiatrisk Sykepleier
Besvart: 29.6.2020
Oppdatert: 29.6.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


