Hvordan skal det være oppe i skjeden?
Jente, 15
Hei jeg lurer på hvordan det egentlig skal være i vaginaen. Har prøvd å ta en finger opp og da har det på en måte hvert vegger rundt hvis det gir mening. Skal det liksom være hult eller skal man kjenne «vegger» på sidene av fingeren.
Svar
Hei jente 13 år.
Så bra at du har kjent oppe i skjeden.
Når du fører en finger inn i skjeden er det vegger rundt den.
Skjeden er trang akkurat i inngangen.
Den går litt bakover mot ryggsiden i om lag 45 graders vinkel. Du skal altså føre fingeren litt inn, deretter litt bakover.
Et stykke inn i skjeden er det ikke like trangt.
Men hvis jenta ikke er seksuelt tent/kåt er skjeden tørr og trang.
Hvi jenta er seksuelt tent/kåt er skjeden litt mer utvidet og den er våt. Da er det lettere å føre fingeren inn.
Du kan øve når du har god tid og er opplagt.
Det å bli godt kjent med kjønnet sitt, hvordan det er og hvordan det kjennes. Det er også bra å lære seg å onanere til orgasme/de gode følelsene. Da vet en hva en liker. Se artiklene.
Gled deg over kroppen og kjønnet ditt og nyt de gode følelsene.
Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 13.8.2020
Oppdatert: 13.8.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

