Frizzy og tørt hår.
Gutt, 17
Hei jeg har slitet med frizzy/tørt hår en periode og skjønner ikke hvorfor det er så vanskelig å få håret til å bli glatt og fint som kompisene mine, har prøvd dusinvis av forskjellige shampoer og balsamer som skal være for slikt hår men ingenting ser ut til å fungere. versåsnill og hjelp meg
Svar
Hei
Det er vanskelig å svare sikkert på det du spør om. Helsa og hvordan kroppen din har det kan virke inn på hvordan håret er. Shampo og andre hårprodukter kan også virke innpå hvordan håret ser ut.
Frisører kan en del om hår. Snakk gjerne med en frisør om dette. Så kanskje du får hjelp til å ordne håret litt mer sånn som du vil ha det. Kanskje en god hårkur kan hjelpe?
Lykke til
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 4.11.2020
Oppdatert: 4.11.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål