Spørsmål og svar

Ønsker å fortsette å gå i behandling, men tør ikke si det til behandleren..

Jente, 16

Jeg har gått hos bup siden mai i år, og ble diagnostisert med Asperger syndrom. Jeg har vært der noen ganger etter jeg ble diagnostisert, og synes egentlig det har vært ganske fint å snakke med noen. Psykologen skal i permisjon i februar, og sier at jeg kan komme en gang til i desember og to ganger i januar, men jeg synes det er litt dumt. Hun har sagt at vi må avslutte da, og jeg kunne egentlig ønske jeg kunne fortsette å gå dit. Har lyst til å kanskje lære litt mer hvordan jeg kan håndtere stress, fordi er ofte veldig stresset, og blir lett stresset. Jeg vet at hun ikke kan fortsette pga permisjonen, men kanskje jeg kunne fått en annen behandler? Men jeg tør ikke å si det til henne, og det er sikkert noen andre som trenger plassen mer enn meg. Hva burde jeg gjøre?

Svar

Hei

Så fint at du skriver til oss. Det er fint at du har funnet noen å snakke med og at du opplever at behandlingen har hatt effekt. 

Jeg forstår godt at det er vondt og vanskelig at behandleren din skal i permisjon og at du gjerne ønsker å fortsette å snakke med noen. Jeg synes absolutt du kan fremme ønsket du har om å fortsette behandlingen ovenfor behandleren du har nå. Selv om det ikke er garantert at du får fortsette med en annen behandler er det likevel greit at du har sagt noe om det.

Hvis du er ukomfortabel med å fortelle det ansikt til ansikt kan du for eksempel vise behandleren din det du har skrevet inn til oss her. 

Jeg ønsker deg alt godt og lykke til. 

Vennlig hilsen psykologen, ung.no

Besvart: 1.12.2020

Oppdatert: 1.12.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål