Spørsmål og svar

Var litt sæd oppover i kondomen. Er det vanlig?

Gutt, 20

Hei, Dersom jeg hadde sex med kondom, og når jeg kom sprutet jeg inni kondomen, men holdt den litt inne i skjeden til jenta til jeg kom ferdig, også holdt jeg på starten av kondomen og tok den forsiktig ut, etter det når jeg satt meg ble jo penisen slapp, og da når jeg tok av meg kondomen var det litt sæd oppover i kondomen, siden penisen er jo slapp da. Men dette er helt vanlig? Ikke noe å bekymre over? Alt var klart og tydelig inne i kondomet til jeg tok ut? Det er riktig utført? Jeg holdt på kondomen og tok den ut fra skjeden nesten rett etter jeg var ferdig med å komme, men det var bare da jeg tok av at sæden var litt oppover i kondomen, men det har sikkert med at penisen er slapp, i det jeg tar den av, så derfor? Kondomen var ikke helt opp til penisen da, var bittelitt nede, men det er vel vanlig og skjer når den blir slapp og man skal ta den av? Det var liksom ingen sæd utpå kondomen, bare det at det kom litt oppover, Det er vel helt vanlig for alle? Takk for svar!

Svar

Hei!

Det høres som om du gjorde det helt riktige og at all sæden var inne i kondomet, da du tok penisen med kondomet, ut av skjeden. 

Når penisen blir slapp blir det bedre plass i kondomet og sæden kan renne litt mot roten av penis, hvis hellings-graden/vinkelen er slik at det er mulig.

Det er dette som er viktig, at ingenting av sæden kommer på utsiden mens penisen med kondomet er inne i skjeden. 

Du kan lese mer om dette her.

Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!

Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no

Besvart: 6.12.2020

Oppdatert: 6.12.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål