Vondt ved navlen og nedover mot tissen, er redd for blindtarmsbetennelse
Gutt, 13
Hei. Jeg har boen ganger hatt vondt ved navlen og nedover til tissen nesten. Det kiler og gjør vondt når jeg strekker meg og beverger meg. Har hatt det 3-4 ganger i 2020 så har ikke hatt det ofte. Jeg har søkt på internett og er bekymret. Det står blindtarmbetteneldse og jeg er redd.
Svar
Hei
Det er dessverre umulig for meg å si noe sikkert om hva som er årsaken til plagene dine uten å ha mulighet til å undersøke deg eller stille deg spørsmål. Men basert på det du skriver høres ikke dette ut som blindtarmsbetennelse. Blindtarmsbetennelse er en akutt tilstand som ikke går over av seg selv. Hvis man har en betent blindtarm får man sterke smerter og man blir akutt syk. Dette tar 2-5 dager og man blir såpass syk at man oppsøker sykehus.
Magesmerter er et veldig uspesifikt symptom og det kan ha flere årsaker. Magesmerter kan komme av infeksjoner, skader, matallergier/intoleranser eller andre ting. Noen ganger finner man heller ikke noen sikker årsak. Hvis du ønsker å finne ut av dette vil jeg anbefale deg å oppsøke fastlegen for en sjekk. Det vil være lettere å finne ut av dette når legen har mulighet til å snakke med deg og undersøke deg!
Jeg skulle gjerne gitt deg et mer konkret svar, men det blir dessverre vanskelig. Jeg håper likevel du fikk svar på noe av det du lurte på! Ønsker deg alt godt og lykke til!
Vennlig hilsen legen
Besvart: 25.12.2020
Oppdatert: 25.12.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

