Spørsmål og svar

Har det vanskelig hjemme

Jente, 13

Eg har det ikke bra hjemme. Eg vil vekk fra de. De hører ikke på meg, eg kjenner de ikke lenger. Har nettopp knust en flaske i hode mitt i håp om at eg ble skada sånn at eg fikk meg vekk. Har dreve med selvskading lenga pga foreldrene mine. Får ikke ha tlf lenger og det er virkelig det eg trenger eg trenger å kunne ha kontakt med vennene mine men de hører ikke på meg. føler meg syk. vet ikke hvordan eg skal forklare mer men eg vil vekk. nå. hva kan eg gjøre?

Svar

Hei og takk for at du kontakter ung.no

Du forteller og forklarer deg veldig godt.  Du har det ikke bra hjemme og det er viktig at du får god hjelp. Det høres også ut som om ting har vært vanskelig hjemme og dette går naturlig ut over din psykiske helse, trivsel og forhold til andre.

Jeg tenker at barnevernet er de som best kan hjelpe deg. Du kan ta kontakt med barnevernet i kommunen der du bor.  Alarmtelefonen for barn og unge hjelper deg gjerne med å få kontakt med barnevernet.   Du kan ringe oss på telefonnummer 116 111 eller chatte via www.116111.no. Erfarne vakter besvarer telefon og chat hele døgnet. 

Du kan også ta kontakt med helsesøster eller lærer på skolen eller en annen voksen du har tillitt til.    

Hilsen Alarmtelefonen for barn og unge (116 111) i samarbeid med ung.no

 

Besvart: 7.1.2021

Oppdatert: 7.1.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål