Spørsmål og svar

Har brukt moren sin vibrator og lurer på om hun er smittet med SOI

Jente, 14

Hei. Jeg har brukt moren min sin vibrator og hun tar dalacin. Jeg lurer på om hun har klamydia og om jeg har blitt smittet

Svar

Hei

Flott at du skriver til ung.no. 

Dalacin er en type antibiotika, men den brukes ikke mot klamydia, så det er nok ikke derfor moren din tar Dalacin. Du trenger derfor ikke å være bekymret for at du kan ha blitt smittet med klamydia fra moren din. 

Når det er sagt, så er det absolutt mulig å bli smittet av bakterier og virus ved å bruke samme sexleketøy. Det er derfor ikke å anbefale. Jeg kan forstå at det kan være vanskelig å skaffe seg sitt eget leketøy, men det er som sagt ikke å anbefale å bruke andre sitt. I så fall er det veldig viktig å vaske det godt med såpe og vann både før og etter bruk. 

Jeg ønsker deg masse lykke til!

Med vennlig hilsen helsesykepleier

Besvart: 7.4.2021

Oppdatert: 7.4.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål