Spørsmål og svar

Jeg sliter med svimmelhet og at det går rundt i hodet

Gutt, 17

Hei. Er litt bekymret for noe. Når jeg nikker eller rister på hodet så er det liksom som om ting beveger seg. Når jeg ligger i senga og rister eller nikker så er som om veggen beveger litt på seg. Dette skjer spesielt når jeg er fyllesyk. Sliter litt med angst og har andre plager som angsten har skyld i. Hva kan dette vere?

Svar

Hei

Det at du opplever at det går rundt oppe i hodet ditt når du er fyllesyk, er helt naturlig. Når man er fyllesyk har kroppen for lite væske, altså man er dehydrert, og balansen blir da svekket. Derfor dette med svimmelhet/opplevelse av at alt går rundt. Dersom du drikker nok vann vil dette forsvinne, samt at alkoholen går ut av kroppen. 

Dersom du også ellers er mye plaget med svimmelhet, eller at ting går rundt inne i hodet ditt, er dette noe jeg tenker du bør snakke med legen om eler med helsesykepleier på skolen din. Det trenger ikke være noe alvorlig, men greit å snakke med en fagperson om det. Lykke til. 

Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no

Besvart: 25.4.2021

Oppdatert: 25.4.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål