Spørsmål og svar
Jeg er redd for at det lekker igjennom tampongen når jeg har svømming...
Jente, 13
Jeg har mensen og svømming på skolen. Jeg er veldig redd for at det lekker igjennom tampongen. Har dere noen tips? Jeg har veldig lyst å være med å fikk mensen for 1 dag siden som vil si at jeg blør en mengde og er redd for at det lekker.
Svar
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid. Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei, og takk for at du skriver til ung.no!
Du behøver ikke å være redd for at det blør gjennom tampongen om du bader med tampong. Det som er viktig er at du skifter tampong med en gang du kommer opp av vannet. Tampongen suger nemlig også badevannet.
Lykke til!
Vennlig hilsen Helsesykepleier, ung.no
Besvart: 8.5.2021
Oppdatert: 8.5.2021
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
