Spørsmål og svar

Redd for at det er noe galt i underlivet mitt

Gutt, 16

Hei! Jeg har et problem. Idag skulle jeg bare på do akkurat som jeg gjør hver dag. Når jeg ble ferdig og urinere meg og bæsje. Så begynte det og svi på penisen. Også BEGYNNTE jeg å lekke litt. Og hvis jeg presset kom det ut mere som ekemspel spruter litt ut. Det har aldri skjedd før. Jeg har ikke forhud så jeg vasker penis godt uten såpe flere ganger om uken. Håper dere svarer jeg blir litt redd.

Svar

Hei

Så bra at du tar ansvar for god hygiene i underlivet. 

Det er vanskelig å svare sikkert på hva som var grunnen til at det begynte å svi og dryppe litt. Har du hatt ubeskyttet sex? Kan du være smittet av en kjønnssykdom? Da bør du teste deg for smitte.

Det er normalt at det kommer ut mer urin hvis man presser litt. Ofte er det litt urin igjen i urinblæren selv om man tenker at man er "ferdig med" å tisse. Hvis du ikke har noen plager nå er sannsynligvis ikke dette noe å være bekymret for.

Hvis det fortsetter å være noe som er annerledes enn det pleier i underlivet ditt kan det være lurt å sjekke opp med lege. Det er gratis å oppsøke helsestasjon for ungdom. Du kan også ta kontakt med fastlegen din angående dette. 

Lykke til videre!

Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no

Besvart: 9.5.2021

Oppdatert: 9.5.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål