Spørsmål og svar

Ekkelt å tenke på at faren min ser på sånt. Tips?

Annet, 13

Jeg og pappa deler en pc. Jeg bruker ofte pcen til å spille mens han bruker den til jobb. I dag åpnet jeg pcen og så at det var en porno nettside åpen. La også merke til at han hadde søkt på «mature big tits» på Google. Syntes det er litt ekkelt å tenke på at faren min ser på sånt- har dere noen tips til hva jeg skal gjøre eller tenke?

Svar

Hei!

Jeg forstår det var ekkelt å oppdage at din far ser på porno. 

Det at det føles ekkelt er kanskje fordi det er så rart å tenke på det? Og du skal ikke tenke på det. Du har ikke noe med det. Han har lov til å se på porno hvis han vil. 

Det går et skille mellom foreldres og barns seksualitet. Barna vil ikke vite at foreldrene har noe med sex/seksualitet og gjøre, og foreldrene vil ikke vite om barnas seksualitet.

Hvis du kommer til å tenke på det, kan du avlede deg selv, tenke på noe annet. 

Du kan snakke med helsesykepleier på skolen om dette, hvis du ønsker. 

Hvis det er vanskelig å forklare kan du vise utskrift/skjermbilde av det du har skrevet og svaret her. Da slipper du å si så mye til å begynne med. 

Du kan også chatte anonymt med en fagperson på ungdomsklinikken Sex og samfunn.

Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!

Hilsen Helsesykepleier, ung.no

Besvart: 30.5.2021

Oppdatert: 30.5.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål