Opplever store smerter i korsryggen etter innsetting av spiral
Jente, 20
Satt inn kyleena spiral for en uke siden og opplever store smerter i korsryggen. Ryggen låser seg slik at jeg ikke klarer å bevege meg. Har ingen andre problemer. Er det vanlig me så store smerter og hvor lenge varer det?
Svar
Hei
Generelt gjelder følgende: Det er normalt med litt smerter som kommer og går i 1-2 uker etter innsetting av spiral. Hvis smertene blir veldig sterke eller du får tegn på infeksjon (feber, frostrier, sterke smerter, kvalme/oppkast) bør du kontakte lege for en vurdering.
Smertene du har er ganske sterke og du klarer ikke bevege deg en gang, når ryggen låser seg. Derfor synes jeg du bør ta kontakt med lege/jordmor som satte inn spiralen.
Det kan være lurt å kontrollere at spiralen sitter riktig. 
Ønsker deg lykke til!
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 31.5.2021
Oppdatert: 31.5.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

