Spørsmål og svar

Hvorfor gikk det ikke å fingre?

Jente, 16

Hei jeg er en 16 år gammel jente, jeg skulle fingre her om dagen imens jeg brukte vibrator på klitorisen, men når jeg puttet fingrene inn gikk de ikke langt inn før det gjorde vondt, det har aldri vert slik før å jeg skjønner ikke hva det er, det er veldig vått men fingrene går så vidt inn også stopper det bare, der går liksom ikke lenger

Svar

Hei!

Når en blir kåt og får lyst til å fingre og onanere, skjer det mye i kroppen. En puster raskere, brystvortene blir stive og huden over hele kroppen kjennes mer følsom. Det strømmer blod til kjønnet slik at det svulmer opp og blir mørkere på farge. Klitoris vokser og blir stiv. Skjeden utvider og trekker seg innover i kroppen. Etter hvert blir det produsert fukt slik at skjeden blir våt. Alt dette kan ta fra noen minutter til en halvtime. Prøver en å ta imot en finger eller penis før skjeden er tilstrekkelig utvidet, kan det kjennes trangt ut og det kan være vanskelig å ta imot noe som helst.

Mest sannsynlig var altså skjeden ikke utvidet og våt nok. Da kan en bruke litt mere tid på de formene for stimuleringer en liker som ikke handler om fingring i skjeden. Prøv deg fram og kjenn etter hva det er som kan fungere for deg.

Håper svaret var til hjelp for deg!

Hilsen Sexologisk rådgiver - NACS

Besvart: 21.7.2023

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål