Jeg har glemt p-pille og er stresset for graviditet!
Jente, 16
Hei, jeg begynte på p piller, også hadde jeg ubeskyttet sex før en uke på p piller men det stod at p pilla skulle funke dersom man var fire dager i mensen å det var jeg da jeg startet på de. Senere kanskje to uker etter så hadde eg ubeskyttet sex og dagen etter kom eg på at eg hadde glemt p pille. Jeg tok da en angrepille dagen etter. Jeg fikk blødninger i noen dager etter angrepille men lignet ikke på vanlig mensen. Jeg har heller ikke fått mensen etter dette så jeg er veldig stressa for at jeg er gravid. Jeg føler også jeg har tegn til graviditet med kvalme på morgon Hva skal jeg gjøre?
Svar
Hei!
Siden du har glemt en p-piller og startet med samleier for du var helt beskyttet, kan det være en mulighet for graviditet. Angrepillen kan også påvirke effekten av p-pillen og motsatt.
Jeg anbefaler at du tar en graviditetstest. Det får du gjort gratis ved helsestasjon for ungdom. De hjelper deg videre uansett svar på testen.
Vennlig hilsen Jordmor ung.no
Besvart: 30.11.2023
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

