Spørsmål og svar
Kjenner livmorhalsen, normalt?
Jente, 20
Hei jeg er gravid og har et lite spm. Jeg skulle stikke inn fingeren for å sjekke hvordan utfloden så ut. Da la jeg merke til at livmorhalsen lå veldig lavt nede (hadde fingeren ca 5 cm inn). Kunne kjenne den tydelig, til og med der åpningen er, som var lukket igjen. Er bare i uke 6, men har aldri opplevd å kjenne den så tydelig. Er det normalt?
Svar
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid. Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei.
Det er ikke unormalt at noen klarer å kjenne tuppen av livmorhalsen med fingeren. Du trenger altså ikke å bekymre deg over det.
Vennlig hilsen jordmor ung.no
Besvart: 17.1.2025
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål