Jeg er forelsket i min kontaktlærer, burde jeg fortelle ham det?
Jente, 15
hei. jeg er en jente på 15 og går på en spesialskole. jeg har gått på denne skolen i et halvt år og jeg er veldig sikker på at jeg er forelsket i min kontaktlærer. jeg tror han også er forelsket i meg. han ser på rumpa mi, puppene mine og tar meg på ryggen og snakker med meg hele tiden og vi skriver sammen på meldinger og sånt, men problemet er han jobber typ i bv og han har kone og 4 barn. jeg aner ikke hva jeg skal gjøre. jeg har aldri vært ordentlig forelska før og jeg er forelska i han. jeg begynner å rødme bare noen nevner navnet hans eller han kommer inn i rommet og han er 47år lksm. jeg føler han er betatt av meg, men vet ikke sikkert. hva tror du? og jeg vil fortelle han, men vet ikke om jeg burde. burde jeg fortelle han hvordan jeg føler meg ovenfor han?
Svar
Hei.
I puberteten er det ikke uvanlig at man lett forelsker seg eller blir betatt av noen hvis man føler seg sett eller får litt ekstra oppmerksomhet. En lærer skal jo gjøre det og jeg tenker at han nok er en hyggelig mann som bryr seg om ungdommer.
Det klokeste man kan si til seg selv når man er forelsket i en lærer, er at dette aldri kan bli noe av. Læreren er nok kjekk, men ikke oppnåelig som en kjæreste. Han har kone og barn som du sier. Han kan miste jobben hvis han flørter med, eller har et forhold, til en elev. Det er rett og slett ulovlig for han.
Han har kanskje opplevd tidligere at elever er blitt forelsket i ham, så det kan være lurt å si det til ham, slik at han vet hvordan du har det. Men vær, som sagt, forberedt på at dette er aldri kan bli noe kjærlighetsforhold, men ved å snakke med ham, kan du få hjelp til å gi litt slipp på tankene og følelsene rundt dette.
For ofte er det sånn at disse følelsene kan forsvinne like fort som de kom. Prøv å tenke på noe annet eller kanskje en annen søt gutt som kan være mulig for deg å være sammen med. Det er ikke lett å styre disse følelsene, men i dette tilfelle er det dessverre en forelskelse som ikke kan bli noe. Skulle du ha behov for å snakke med noen om dette, så kan du ta kontakt med Helsesykepleier på skolen. Kan være fint å sortere litt tanker og følelser der.
Jeg håper dette var til hjelp for deg og ønsker deg alt godt.
Vennlig hilsen, Helsesykepleier ung.no
Besvart: 14.2.2022
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


