Spørsmål og svar

Har en rift i strengen på underside av penis, ikke blitt bedre

Gutt, 18

Hei, har en rift i strengen på underside av penis, som gjør vondt før og etter samleie, men ikke under samleie. Strengen har ikke røket men er halveis revet av. Lurer derfor på hva jeg skal gjøre med dette. Hørte tidligere at man skal ta det med ro til det gror, har prøvd dette også men uten så mye hell.

Svar

Hei!

Jeg forstår at dette er ubehagelig. Du har rett i at det ikke er farlig at strengen har røket. Som regel gror strengen fint helt av seg selv, men unngå gjerne å onanere eller ha sex før det har fått gro. Hold såret rent ved å skylle med lunkent vann. Etter en uke eller to bør såret ha grodd. Det kan også gå fortere hos deg. Uansett så tenker jeg det trenger ro, siden du forteller at det ikke har fungert frem til nå med noe samleie.

Du skriver ikke hvor lenge det er siden du fikk dette. Om plagene vedvarer på tross av 2 uker med hvile, så vil jeg anbefale at du oppsøker lege for en fysisk undersøkelse og vurdering. Det kan du naturligvis gjøre allerede nå om du er bekymret. Husk at det er aldri feil å gå til legen med en bekymring for egen helse. Både fastlegen og helsestasjon for ungdom kan hjelpe med slike penisplager.

Håper svaret var oppklarende. Ønsker deg god bedring.

Mvh

Legen

Besvart: 16.2.2022

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål