Spørsmål og svar

Jeg sendte nudes med en jente på 12 år

Gutt, 18

Hei! Jeg har gjort noe dumt som jeg angrer veldig på.. Jeg var kåt og prøvde å finne jenter på omegle for litt nudes sending. Jeg ville finne en myndig som meg for at det skal være lovlig. Men jeg gjorde ikke det, men jeg jeg fant en jente på 12 og begge ville sende nudes. Dette skjedde bare en gang. Etter at jeg hadde utløsning så skrev jeg melding til henne at dette var en feil og dette skjer aldri igjen og ba om unnskyldning. Hater at de animalske instinktene tar overhånd.. hva tenker dere om dette? Skal aldri gjøre dette igjen. Men det er vanskelig når man er så kåt. Føles nesten som jeg mister alt fornuft. Men nå har jeg fått en vekker, skal holde meg til Porno. For dette er langt fra greit. Hilsen en syndig gutt på 18

Svar

Hei

Så kjipt å høre at du rotet deg opp i denne situasjonen.

Det som skjedde var, som du selv påpeker, ikke greit. Det handler om aldersforskjellen og om modenhet. Som 18 årig gutt har du mer makt og modenhet enn en 12 år gammel jente. Unge kan lett bli med på ting de ikke helt forstår omfanget av, når noen eldre spør eller viser interesse.  

Når det er sagt så synes jeg at du håndterte situasjonen bra. Du ba om unnskyldning og du har gjort deg opp noen tanker om at du ikke vil gjøre dette igjen. Dersom man er kåt og ønsker bilder og runke til er det enkleste og sikreste å bruke porno, som du sier.

Man kan fort gjøre ting man egentlig ikke hadde tenkt når man er kåt, men heldigvis har man fått en stor hjerne med evne til å vurdere hva som er riktig og galt. Dersom kåtskapen blir så overveldende at du ikke klarer å styre den, er det viktig å passe på at du ikke setter seg selv i situasjoner hvor du kan krenke eller utsette andre for ting som ikke er greit. Din kåtskap er ditt ansvar.  

Jeg sier på ingen måte at man ikke skal sende nakenbilder, men da må man være helt sikker på at begge er like modne, er over 18 år og ønsker det like mye. Det kan være vanskelig å vurdere når du kommuniserer via en skjerm og det er vanskelig å være 100% sikker på hvem du har i den andre enden.

Alle gjør feil! sånn er det bare, du viser at du har lært av din feil.  Selv om det er vondt å angre på ting du har gjort, så er poenget med denne følelsen at du ikke skal gjøre det igjen.

Jeg håper det ordner seg på best mulig måt og at du klarer å legge dette bak deg, akseptere at det har skjedd og heller se fremover! 

God sommer!

Lykke til!

Vennlig hilsen Helsesykepleier i ung.no

Besvart: 22.6.2019

Oppdatert: 22.6.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål