Jeg har lyst på å ha sex
Gutt, 13
Jeg er kåt veldig ofte og når jeg er det pleier jeg og runke ser noen ganger på porno og jeg har ingen og ha sex med jeg har kjæreste men vi har så vidt klima hva kan jeg gjøre?
Svar
Hei
Når man kommer i puberteten er det vanlig at man blir opptatt av sex og ikke minst at man blir kåt og drømmer om sex. Det er flott at du blir kjent med deg selv og ikke minst onanerer. Det er sunt og kretsløpet blir styrket, kroppen utskiller lykkehormoner, stimulerer immunforsvaret positivt, opprettholder sexlysten og reduserer angst og depresjoner.
Selv om man har lyst å ha sex er det ikke slik at man er klar for det når man er 13 år. Det er vanlig å drømme om det, men jeg tenker at det er lurt å vente noen år. Du er fortsatt bare 13 år og under den seksuelle lavalderen.
Det er også slik at man bare ikke kan få/ha sex. Det er noe to stykker må ønske og være klar for. Det er ikke noe man kan overtale andre til å gjøre.
Jeg vil derfor anbefale deg å bli mer kjent med deg selv. Når du blir eldre så vil du få oppleve å ha sex med andre.
Legger ved noen artikler som jeg anbefaler deg å lese!
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 8.4.2020
Oppdatert: 8.4.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


