Svindlet på facebook
Gutt, 17
Hei, jeg har nettopp blitt svindlet på facebook for over 2500kr der jeg har kjøpt varer som jeg aldri mottok. Dette går i mot gruppens regler og som jeg har forstått også den norske lov. Jeg har gjerningsmannen sin facebook profil, mobilnummer og fulle navn. Jeg har anmeldt han til politiet, men i min erfaring gjør de ikke særlig mye med saker som dette selv om jeg har bevis. Jeg har prøvd å få kontakt med hans familie og venner men de er ikke interessert i å hjelpe meg. Jeg har hatt det veldig vanskelig i det siste og jeg og kjæresten slo nylig opp og det at jeg ble svindlet gjøre alt verre. I tillegg ble jeg og vennene mine banket opp tilfeldig på gata i går. To måtte på sykehuset. Jeg har nådd bunn og det hadde i det minste vært fint å få tilbake pengene. Da vil jeg ha løst et problem i det minste (:
Svar
Hei
Det var leit å høre. Det er dessverre ikke så mye mer du kan gjøre enn å anmelde forholdet til politiet og vente på politiets vurdering. Du har allerede forsøkt å snakke med personen som har svindlet deg og hans familie uten å finne en løsning. Du kan også legge ut informasjon om dette på den gruppen på Facebook, slik at andre blir oppmerksom på profilen/personen som har svindlet deg.
Jeg forstår at det er veldig kjedelig å tape penger i en slik svindel, og at det er ekstra kjipt fordi det er mange andre negative ting som har skjedd i livet ditt i det siste. Jeg anbefaler deg å snakke med noen om hvordan du har det. I de fleste tilfeller hjelper det å få snakket om problemene og motgangen man opplever. Du kan snakke med noen du kjenner eller fagpersoner som en helsesykepleier, en lærer etc. Jeg legger ved noen artikler om dette som du kan lese litt i.
Lykke til!
Hilsen juristen, ung.no
Besvart: 9.7.2020
Oppdatert: 9.7.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
