Kan LDS forverre angst, og påvirke epilepsien min?
Jente, 16
Hei. Er 16 år, har hat epilepsi hele livet men i fjord begynte jeg på noen tabeletter som fikk anfallene til og stoppe :) lurte på om anfallene kunne komme tilbake hvis jeg tokk LSD ? Har også angst kan lsd jør den verre ?
Svar
Hei
LSD er et ulovlig rusmiddel. LSD kan hos noen utløse psykiske problemer etterpå. Og det er umulig å forutsi HVEM det er som får slike bivirkninger, og hvem som ikke får det.
Siden du allerede har angst, tenker jeg at du bør være forsiktig med alt som kan forverre dette. Hvis du får psykiske plager etter at u har tatt LDS, så vil jo dette komme i tillegg til angsten, og forverre hele situasjonen. Så du bør egentlig heller prøve å stabilisere situasjonen. Det er en fare for å at LSD vil forverre psyken din.
Det er også fare for at LSD kan utløse epileptiske anfall. Det er alltid en fare for at rusmidler kan utløse anfall.
Så jeg vil fraråde deg å bruke LDS. Både fordi LDS er et skummelt rusmiddel. Og fordi dette kan utløse anfall, og gjøre epilepsien din ustabil.
Les gjerne med om rusmidler på rustelefonen.no. Her er en lenke til et spørsmål om LDS og epilepsi.
Alt godt!
Vennlig hilsen legen, ung.no
Besvart: 21.7.2020
Oppdatert: 21.7.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål



