Han sa han liker meg men vil ikke ha kjæreste
Jente, 15
Hei! Jeg og eksen min slo opp for litt over et halvt år siden. Vi mistet helt kontakten og mislikte hverandre sterkt. For noen uker siden begynte vi å få kontakten igjen, vi snakker sammen i timene og på fritiden. Han spurte meg om jeg ville ta han tilbake igjen (Det var han som slo opp med meg) noe som jeg sa ja til. Så nå har vi en «greie». Jeg trodde at vi kanskje kom til å bli sammen igjen etter litt tid, men når jeg spurte han om det sa han at han ikke ville ha kjæreste. Det var tydeligvis ikke noe for han. Men han liker meg. Jeg skjønner ikke, hva betyr det? Han vil ikke ha kjæreste, men han liker meg? Jeg sa at jeg respekterte det. Jeg får jo ikke gjort noe med det. Men det gjør så vondt. At han liker meg men vil ikke ha kjæreste? Hva betyr det? Jeg trenger virkelig hjelp. Han har såret meg så mye, men jeg elsker han. Og jeg vil så gjerne at det skal funke mellom meg og han.
Svar
Hei
Jeg skjønner at det er en litt vanskelig situasjon for deg når han du liker sier han ikke vil ha kjæreste, og det er fint at du respekterer dette.
Hvis han ikke ønsker å gå inn i et forhold, er det dessverre ikke så mye du kan gjøre med dette. Du kan eventuelt høre om han er åpen for at han kanskje vil ha kjæreste etter hvert. Hvis ikke, må du vurdere om dette er noe som passer for deg og det du vil ha. Det er forståelig om du ikke ønsker å holde på med han om han ikke vil bli kjærester med deg. Det kan bli vanskelig å komme over han dersom dere har holdt på.
Vent til han ønsker å være kjærester og er klar for det.
Lykke til:)
Hilsen ungdomsredaksjonen i ung.no
Besvart: 9.12.2020
Oppdatert: 9.12.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

