Blødde etter fingring, hva kan det være?
Jente, 17
Kjæresten min fingret meg ganske hardt også så vi plutselig at det var masse blod dær. Hva kommer dette av? Han sa det var ganske tørt. Leste at det kanskje bare ble en rift eller ett sår. Kan dette evt være tegn på noe annet? Jeg går på ppiller og er på mitt 4 brett med Yasmin 28. Er redd for å være gravid så overtenker alt sånn her. Fikk mensen til akkurat rett tid sist gang (12 dager siden). Kan det være tegn på graviditet at det kom blod eller kan det bare være en rift? Dette var på kvelden, jeg blødde litt til etter det skjedde men ikke noe dagen etter eller om natta.
Svar
Hei
Dette hørtes plagsomt ut! Hvis blødningen kom i forbindelse med fingringen er det naturlig å tenke at fingringen er årsaken. Det er ikke utenkelig at det har blitt en liten rift eller et lite sår som har blødd litt, men det er selvsagt ikke mulig for meg å si sikkert uten å undersøke deg.
Jeg synes ikke blødning i forbindelse med fingring er noe typisk tegn på graviditet, så jeg hadde ikke vært bekymret for det.
Skulle plagene dine vedvare er det fornuftig å dra til legen. Håper det var oppklarende!
Med vennlig hilsen legen
Besvart: 8.1.2021
Oppdatert: 8.1.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


