Hun har blockert meg på snap
Gutt, 15
Jeg har holdt på med en jente i 4 månder men i det siste har kontakten vært litt opp og ned, og keg skulle egentlig være med hun idag men hun sa rett før at hun ikke ville så blocket hun meg på snap. Jeg liker hun veldig godt men jeg vet ikke hva jeg ska gjøre.
Svar
Hei
Jeg skjønner godt at du synes det er vanskelig når hun blokker deg og du ikke vet hvorfor.Dette er dessverre noe mange unge opplever i løpet av ungdomstiden, men det kjennes like vondt uansett.
Jeg kan dessverre ikke gi deg et svar på hvorfor hun blokket deg på snap og ikke ville treffe deg. Kanskje hun ikke hadde samme følelser for deg lengre og fikk kalde føtter? Kanskje hun er for feig til å si det til deg ansikt til ansikt? Det er uansett og urettferdig for deg som blir stående igjen med mange spørsmål.
Den eneste måten å finne ut av dette, er å snakke med henne om situasjonen. Du kan feks prøve å sende henne en melding å spørre hva som som har skjedd eller at du spør om dere kan møtes for å snakke. Hvis hun fremdeles ikke svarer, bør du tenke at du ikke skal bruke mer energi og tid på henne. Det som har skjedd er ikke din feil og ikke noe du får gjort noe med. Prøv heller å finne på noe morosmt med andre venner og tenk på noe annet.
Hvis du merker at du bruker mye energi og krefter på dette og er veldig lei deg, kan det være lurt å snakke med noen om det. Du kan feks snakke med helsesykepleier på skolen.
Jeg legger med noen artikler til deg som kan være nyttige å lese.
Ønsker deg alt godt!
Hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 5.2.2021
Oppdatert: 5.2.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


