Spørsmål og svar

Lurer på hvorfor legen trenger mer info får evt. henvisning itl BUP.

Jente, 16

Hei Har vert med helsesøster Idag, og fikk ordentlig vise at e bor i et hjem med psykisk vold hos faren min. Både mora mi og e ig helsesøster vil at e ska bli henvist til bup. Siden faren min he psykopatisk trekk som går utover min psyke, om min spiseforstyrrelse og ADD. Men ho sei at legen vil nok ha enda meir info, for at e ska bli henvist. Så ka ska e sei til legen min ut i fra dette, til å bli enda meir? om de ga meining. Takk for svar

Svar

Hei

Legen trenger mer informasjon om det du sliter med og din hjemmesituasjon slik at legen kan skrive en god henvisning og slik at du faktisk får tilbud på BUP. Det er derfor veldig viktig at du er åpen og ærlig med legen din om det du sliter med hjemme og blir utsatt for av din far. Be gjerne din mor være med deg til legen din.

Hvis du syntes det er vanskelig å forklare alt med ord ansikt til ansikt så anbefaler jeg deg å skrive ned litt på et ark om hvordan du har det og hva du sliter med, og så viser du dette til legen din. 

Jeg håper at du fikk svar på det du lurte på, Fortsett å snakke med helsesykepleier og fortelle legen din om alt det du sliter med. Jeg legger ve noen artikler her til deg som jeg tror vil kunne hjelpe deg mye. 

Med vennlig hilsen spesialist i psykisk helse, ung.no

Besvart: 12.2.2021

Oppdatert: 12.2.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål