Spørsmål og svar
Hva skal jeg gjøre med at jeg er redd for at karakterene mine kan synke?
Gutt, 15
Hei, jeg går i 9. Klasse og jeg er redd for at karakterene mine kommer til å bli dårlige. Hadde 3,9 i snitt i 8 klasse, men fikk det opp til 5 ifjor. Likevel er jeg fortsatt redd for at de kommer til å synke. Hva skal jeg gjøre? Vil liksom heller ikke skuffe mamma og pappa. Mvh
Svar
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid. Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei
Karakterene dine har steget kraftig siden åttende klasse. Du har jobbet godt og det skal du ta til deg. Fortsett slik, og jeg tipper at denne frykten din kommer til å bli borte av seg selv. Du er på et godt spor.
Hilsen rådgiver ungdomsskole, ung.no
Besvart: 21.2.2021
Oppdatert: 21.2.2021
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål