Har vondt under armen og er stressa. Hva kan det være?
Jente, 14
Hei, denne kvelden merka jeg at jg hadde vondt under den ene armen. Eller mer som øm. Jeg er også en person som blir veldig stressa over ting. Og jeg leste mg opp på at det kunne være lymfekreft, men jeg har ingen kuler der ( tror jg) Jeg er stressa så tenker det er greit og spørre
Svar
Hei
Først og fremst høres dette heldigvis ikke ut som lymfekreft - det gir vanligvis mye symptomer i form av flere store lymfeknuter på kroppen, ufrivillig vekttap, uttalt nattesvette, feber osv.
Sannsynligvis er nok smertene du kjenner under armen muskulære. Når man er i vanlig aktivitet kan muskler og senere fort få seg en strekk eller bli litt støle. Dette er vondt og ubehagelig, men går over i løpet av et par dager. Jeg tenker derfor at du ikke trenger å bekymre deg for dette, men skulle det ikke bli bra igjen feks i løpet av en uke kan det være lurt å ta en tur til fastlegen for en sjekk.
god bedring!
Med vennlig hilsen legen
Besvart: 2.4.2021
Oppdatert: 2.4.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål