Tåler jeg ikke movicol?
Jente, 19
Jeg er litt usikker på om jeg ikke tåler movicol elns for når jeg begynte på det så kom det kun mange klumper med bæsj og nå er det snart en uke si jeg stoppet å da har jeg hatt løs mage
Svar
Hei
Godt spørsmål! De fleste som bruker Movicol gjør det fordi de er forstoppet. Når tarmen kommer i gang igjen er det ikke overraskende at det først kommer en del hard avføring (klumper som du beskriver) og at man deretter er noe løs i magen de neste dagene. Man forventer imidlertid at dette skal gå over innen ca 2 uker.
Det at du har løs avføring nå en stund kan man jo kanskje heller betrakte som at du har hatt veldig god effekt av Movicol? Om problemet vedvarer er det helt greit å dra til fastlegen en tur.
Håper det var oppklarende!
Med vennlig hilsen legen
Besvart: 10.4.2021
Oppdatert: 10.4.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål