Spørsmål og svar

Han venninna mi er forelska i har fått ny dame. Føler jeg burde hjelpe...

Jente, 15

hei. venninna mi har vært ordentlig forelska i en gutt langt over et år nå og hun får han ikke ut av hodet. han gutten har fått ny dame og han har blokka hu på alle sosiale medier. jeg er ikke god på sånt, men føler jeg burde hjelpe... noe tips?

Svar

Hei!

Så fint at du vil hjelpe venninna di! Hun er heldig som har deg.

Kjærlighetssorg er vondt, men det gode er at det går over med tiden, helt av seg selv. Gi det litt tid, så vil nok venninna di få det bedre.

Mitt beste tips er å finne på ting med henne, så hun kan få tankene over på andre ting. Dra henne ut litt! Gjør gjerne noe fysisk sammen, som å gå en tur, svømme, spille spill eller noe annet dere liker å gjøre sammen.

Også kan du gjerne spørre henne om hva hun trenger mest nå- Vil hun ha noen å snakke med om han gutten, eller få ham på avstand og gjøre andre ting? Kanskje trenger hun bare noen som lytter av og til.

Lykke til!

Hilsen ungdomsredaksjonen, ung.no

Besvart: 6.5.2021

Oppdatert: 6.5.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål