Er redd for å slå opp med kjæresten din
Jente, 14
Hei. Jeg har lyst til å slå opp med kjæresten min. Men jeg er rett og slett redd for å gjøre det.
Svar
Hei
Jeg er litt usikker på hva som gjør deg redd for å slå opp. Om det er fordi det er vondt å skulle såre kjæresten din, eller om det er en annen grunn til at du føler det sånn. Det er uansett dessverre ubehagelig og skulle slå opp med noen, og jeg forstår godt at det ikke er noe som er lett å gjøre. Selv om det er vanskelig er det viktig at du først og fremst gjør det som føles riktig for deg, selv om det er skummelt.
Noen ganger kan det være hjelpsomt å øve på hva du har lyst til å si. Kanskje du kan skrive ned tankene og følelsene dine, eller du kan kanskje øve med en venn. Det kan noen ganger også føles godt å dele med noen det som gjør deg redd.
Jeg legger til en artikkel under her som handler om hvordan man kan slå opp. Der står det kanskje noen nyttige tips hvis du skulle ønske det.
Hilsen
Kors på halsen i samarbeid med ung.no
På chat, mail & telefon
Korspahalsen.no - 800 333 21
Besvart: 13.5.2021
Oppdatert: 13.5.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

