Spørsmål og svar

Gruer meg til pause siden jeg blir sittende alene. Hva gjør jeg?

Jente, 16

Hei, jeg er en jente på 16, som cirka har 20 dager igjen med skole. Jeg fant ut av at de to jentene som går i klassen min hadde baksnakket meg. Jeg kommer fra en liten bygd, som gjør at det er kun meg og de to jentene som går i klassen min. Jeg har en annen venn i en annen klasse, men også noen her og der som jeg ikke er nærme med. Problemet mitt er at jeg ikke har noen æ være med i spisepausen, den varer kun i 10 min, jeg skulle ønske vi fikk lov til å dra ut på den tiden, men det har man ikke lov til. Spisepausen er når alle spiser i klasserommene sine, jeg har ingen å snakke med i spisepausen, og guttene i klassen er heller ikke et alternativ. Dette gjør at jeg er helt alene i 10 min hverdag. Jeg vet jeg overdriver, men jeg vet ikke hva jeg skal gjøre under den perioden. Har du/dere noen tips hva jeg kan gjøre, i de 10 minuttene vi må være inne? Mvh Jente, 16 år

Svar

Hei

Det å vite at man skal sitte uten å ha noen å snakke med, mens to andre snakker sammen, er en ubehagelig følelse. Selv om det kun er snakk om 10 minutter så bruker du jo mer enn 10 minutter på å grue deg.

Mitt råd er at du forbereder disse minuttene i forkant. Hvis du ikke har lov til å ha oppe mobilen, så kjøp deg en litt fin almanakk/planlegger. En som er for ungdommer.

Personligalmanakk.com har mange gode ideer, men det finnes mange andre alternativer også.

Tegne eller fargelegge er også en mulighet. Be læreren din skrive ut et par "freebies" HER 

Håper dette kan være til nytte.

Legger ved et par artikler om klassemiljø og ensomhet.

 

Lykke til videre.

Vennlig hilsen helsesykepleier

Besvart: 24.5.2021

Oppdatert: 24.5.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål