Kjæresten min sover naken og runker hver natt!
Jente, 18
Hei. Kjæresten min sover naken og runker hver natt og morgning i senga også vasker han seg ikke på henda er det farlige bakterier på penisen kan jeg bli dårlig har ikke blitt det enda vi har vært sammen i 2 uker, men vil jo ikke bli dårlig eller ha tissebakteirer på meg er det ren hud kan dere svare på det?
Svar
Hei,
Takk for at du skriver til ung.no.
Jeg skjønner at du lurer på angående bakterier.
Senga blir ikke skitten av at huden hans eller at penisen og rumpa er nær sengetøyet. Når han har en normal hygiene i underlivet og vasker seg jevnlig vil ikke lakenet bli skittent av å sove naken. Bakteriene han har på kjønnsorganet er snille bakterier som også finnes på andre steder av kroppen. Mange sover nakne hver natt uten å skifte sengetøy ofte. Dette går helt fint.
Han kan fint onanere/runke under dyna og ikke skifte senegtøy etterpå. Det han kan huske på er gjerne å ha med seg litt papir eller noe annet han kan tørke vekk sæd med dersom han får utløsning. Det er sunt å onanere og dette kan han fint gjøre i sengen.
Håper du fikk svar på det du lurte på.
Vennlig hilsen
helsesykepleier
Besvart: 15.3.2023
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
