Spørsmål og svar

Har hatt vondt i ryggen, armene skuldre og magen i 6mnd. Trenger hjelp.

Jente, 13

Hei ung . Jeg elsker dere alle ♥%uFE0F Jeg har vondt i ryggen i 6 måneder og jeg gråter av smerter Pappa sa ta jeg ble for stor for og ha aktivitet men men alle barn skal ha det jeg her også vondt i skuldrene nakken hodet magen og jeg føler at at det er kaldt inne sletta mine så jeg får vondt inni skjelettet hjelp hjelp hjelp hva skal jeg gjøre hjelp hjelp SOS SOS

Svar

Hei

Takk så hyggelig at du setter pris på at vi er her for dere.


Det her tenker jeg du må få sjekket opp. Helsesykepleier på skolen du går kan sjekke om det er noe som er galt med ryggen din. Finner hun noe som ikke er som det skal vil hun hjelpe deg videre til rett person.

Å ha smerter over så lang tid som du beskriver skal undersøkes. Du kan selv bestille time hos fastlegen dersom pappa ikke ser behovet for en undersøkelse. Fram til du er 16 år er det gratis for deg å gå til fastlegen. Det du må være klar over er at fastlegen vil kontakte foreldrene dine dersom han mener det er nødvendig for at du skal få det bedre med behandling av alle slag.

Det er ikke mulig å gi deg et godt svar på hvorfor du har så mye smerter ut fra det du beskriver. Dessverre. 

Ta og en titt på artiklene jeg har lagt med.   

Lykke til Vennlig  hilsen helsesykepleier.

Besvart: 28.1.2020

Oppdatert: 28.1.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål