Rumling i magen.
Gutt, 14
Hei når jeg skal legge meg om natten føles det ut som jeg har pupper og at jeg er gravid når jeg ser på magen min ser jeg at det sparker i magen min hva er det og når jeg har spist blir magen så stor at det ser ut som jeg er en gutt med barn i magen min og jeg kjenner mye spark i magen min hva er det som skjer med meg svar fort
Svar
Hei
Det du beskriver er rumling i magen.
Dersom du i utgangspunktet er ganske slank vil det lett bli litt mage når du har spist. Bevegelsene du ser er mat og luft som beveger seg gjennom mage-tarmsystemet.
Puberteten medfører en del hormoner som kan påvirke brystkjertlene, også hos gutter. Dette roer seg etter hvert som puberteten er over.
Du har ikke anatomiske forutsetninger for å bli gravid :-)
Lykke til videre.
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 19.5.2020
Oppdatert: 19.5.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål