Jeg har blitt fingret og har fått en klump nede i skjeden.
Jente, 16
Hei Jeg har blitt fingret og har fått en klump nede i skjeden rett ved eller over skjeden. Jeg er veldig usikker på hva det er. Den er ikke no vond, bare hoven og rød. Og det er heller ikke første gang med fingring.
Svar
Hei jente 16 år.
Det er vanskelig å si hva denne klumpen er.
Du kan snakke med en fagperson på helsestasjon for ungdom. Sjekk kommunens hjemmeside for informasjon om åpningstid og timebestilling. Du kan også snakke med fastlegen.
Kan det være at det er irritasjon/infeksjon i en talgkjertel eller hårsekk? Eller kan det være en rift som er i ferd med å gro eller en rift som det er en liten infeksjon i?
Det er viktig at du snakke med den som stimulerer kjønnet ditt, at den ikke er for hardhendt.
Du må forklare hva det er du liker.
Det er om lag 29 % som nyter stimulering inne i skjeden. Den letteste måten å få orgasme på er ved stimulering av den ytre delen av klitoris. Se artikkelen om dette.
Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 13.6.2020
Oppdatert: 13.6.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


