Spørsmål og svar

Hva kan jeg gjøre for at det kjennes mer deilig ut å onanere?

Gutt, 16

Hei hvor på kroppen kan deg føles deilig å bite seg selv når man onanerer? Hva annet kan jeg gjøre når jeg onanerer (mener navn på fetisher, aktiviteter, hva som kan føles deilig på kroppen, ting som kan ta litt tid osv) har lyst til å gjøre boe annet enn å runke og lurer på om dere kan si noen spesefike ting jeg kan gjøre (som spanking og sånt)

Svar

Hei!

Så fint du vil utforske hvordan du kan få gode opplevelser av å onanere og stimulere kroppen din. 

Her kommer en øvelse du kan teste ut først for å finne områdene på kroppen som kan kjennes gode ut å stimulere:

En gang du er alene og vet du ikke vil bli forstyrret, kan du kle deg naken og se på deg selv i et heldekkende speil. Se på hele deg helt til du liker det du ser. Noen kan like seg selv umiddelbart, andre må se på seg selv naken flere ganger før en kjenner at det er ok.

Test ut hvor og hvordan du liker å bli tatt på kroppen, noen liker myk og forsiktig berøring, andre kan like hardere klaps og klyp. Bruk også tid på å se på testiklene dine. Dra tilbake forhuden og se på penishodet, hele penis og huden bak mot og rundt endetarmsåpningen. For å få sett alt, er det ok å bruke et speil. Hele dette området er en sterk erogen sone der all berøring kjennes godt og deilig. 

Det kan også være fint å variere i måten en onanerer på. Bruker en samme teknikk hele tiden, vil det etterhvert kunne kjennes kjedelig og ikke så deilig ut. 

Noen kan synes det er godt å stimulere sine erogene soner ekstra godt. Da kan en for eksempel feste klesklyper i huden der dette kjennes ekstra intenst. Noen kan like å spanke seg selv med et belte eller et kjøkkenredskap. Andre kan tenne på stimulere testiklene ekstra hardt. 

For andre igjen kan ulike klær gjøre at en blir ekstra kåt og tent. Det kan også være fint å bruke sexleketøy som dildo, vibrator eller fleshlight. 

Den beste måten å stimulere seg selv på, er å bruke ens egne fantasier. Det er billig, en kan tillate seg hva som helst og en øver seg opp til å tenke seg kåt og får god hjelp til å få orgasmer. Dette er en teknikk en også kan bruke når en i framtiden skal ha sex med noen.

Sjekk gjerne ut vedlagte artikler for flere tips. 

Håper svaret var til hjelp for deg.

Hilsen sexologisk rådgiver - NACS

Besvart: 29.1.2021

Oppdatert: 29.1.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål