Spørsmål og svar

Forelsket i en som er homo

Jente, 15

Hei. Jeg har et stort problem min bestevenn er homo. Men jeg er likavel kjempe forelsket i han. Han er flørtete og virker som om han flørter tilbake til meg. Har ikke sakt at jeg liker han er det en god i det å si? Eller ikke? Han kjempe kjek og har en goooood personligheeeeeet

Svar

Hei

Jeg skjønner at du står foran et valg som kan få ulike utfall. Jeg kan ikke svare deg på hva du bør gjøre. Men jeg kan gi deg en tilbakemelding på det du skriver og stille deg noen spørsmål som kanskje kan hjelpe deg videre i din prosess. Hva ønsker du å oppnå med å fortelle om at du forelsket i han? Kan det være at han er bifil? Kan det være at dere kan få et forhold som handler om noe annet enn å være bestevenner?

Det er vanskelig å vite hva som er det beste valget. Hvis det er sånn at du aldri kan bli kjæreste med han, så har du kanskje ikke noe å tape?

Tror du han vil fortsette å være venn med deg selv om du ønsker noe annet med forholdet? Kanskje det er lettere å komme over forelskelsen hvis du sier noe til han? 

Hva ønsker du? Hvis du ikke vet helt hva du vil og hva som er lurt bør du kanskje vente litt til før du gjør noe med situasjonen? Snakk gjerne om kjærlighet og forelskelse så finner du mer ut av han tenker om det temaet.

Lykke til videre.

Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no

Besvart: 11.4.2021

Oppdatert: 11.4.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål