Spørsmål og svar

Ingen vil komme nær meg. Hva skal jeg gjøre?

Gutt, 13

Jeg liker å se på tentical hentai og elsker big booty bitches. Ingen vil komme nær meg siden alle vet at jeg ser på hentai og runker på dassen, jeg har sprutet på veggen og heile pakka, hva skal jeg gjøre?

Svar

Hei!

Jeg forstår at det er vanskelig når så mange vet så mye om ditt privatliv. 

Det å ha seksualitet med seg selv er privat. Ingen har noe med det. Ingen har heller noe med hva det er du blir kåt på/hva som tenner deg seksuelt på. 

Det er viktig at du vet at du ikke kan runke på toalettet på skolen. Toalettet på skolen regnes som et offentlig toalett/et offentlig sted. Det er ikke lov å runke på offentlige steder fordi en ikke skal sette andre i forlegenhet. 

Du kan sikre deg at toalettet er vasket, at sæden er borte derfra neste gang du er på skolen. Hvis det ikke er det, kan du se om du klarer å vaske det bort med papir med vann på, og skylle ned i toalettet. 

Så kan du sikre deg at du ikke snakker om din seksualitet med andre. 

Når du blir eldre, at du er fylt 16 år, og finner en partner kan du snakke med den om deres felles seksualitet. 

På skolen kan du være som vanlig. 

Hvis noen sier noe om dette, kan du be om unnskyldning. Da gjør du det du kan gjøre. 

Du kan snakke med helsesykepleier på skolen om dette, hvis du ønsker. 

Hvis det er vanskelig å forklare kan du vise utskrift/skjermbilde av det du har skrevet og svaret her. Da slipper du å si så mye til å begynne med. 

Du kan også chatte anonymt med en fagperson på ungdomsklinikken Sex og samfunn.

Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!

Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no

Besvart: 16.4.2021

Oppdatert: 16.4.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål