Spørsmål og svar

Fått nakenbilder av en mann på 21. Vi sendte og angrer. Nettovergrep ?

Jente, 14

Hei! Jeg har et spørsmål angående noe som skjedde et par år tilbake. Meg og noen venner fikk snappen til en mann på 21år. Han sendte oss nakenbilder og vi spilte med, noe som jeg angrer VELDIG på og aldri skal gjøre igjen. Vi løy om alderen vår og så vi var over 16 år. Etterhvert sendte vi også nakenbilder. Jeg har hatt skyldfølelse i snart tre år! Har jeg en grunn til å ha skyldfølelse og blir denne situasjonen sett på som et overgrep over nett? Mvh jente, 14år

Svar

Hei

Takk for spørsmålet dit.

Å sende nakenbilder til en person regnes ikke nødvendigvis som barneporno. Nettovergrep.

For å bli definert som barneporno må det komme fram at det skal vise ulike former for seksuelle handlinger. 

Den skyldfølelsen du føler er en fin egenskap å ha. Det sier noe om at du har lært noe om hva som er greit å gjøre og hva som du ikke skal eller bør gjøre. 

Er det noe du tenker du kan diskutere med foreldrene dine så gjør det. På den måten kan de  hjelpe deg til å finne en god måte til å komme igjennom dette på. Du har gjort noe du angrer på, du har lært av det  - alle mennesker har gjort noe vi angrer på.

Hvis du synes det blir for vanskelig å prate med dine foreldre alene så kan du kanskje prate med en annen voksen du stoler på først. Du kan også be helsesykepleier på skolen om hjelp og hun kan være med som en støtte når du forteller foreldrene dine det du har gjort.

Kanskje kan du bruke dette svare? vise det til dine foreldre slik at de ser at du vet at du har gjort noe dumt.

Prøv å se på det her som en erfaring du ønsker du ikke har. 

 

Ta og en titt å artiklene jeg har lagt med. 

Det her finner du en løsning på. 

 

Lykke til Vennlig  hilsen helsesykepleier.

Besvart: 23.4.2021

Oppdatert: 23.4.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål