Spørsmål og svar

Sæd på klær

Gutt, 15

Hei. Gjør det noe om man før sæd på klær eller i underbuksa hver dag? Går det helt greit og går det bort i vaskemaskin? Og etter man har runka, må man dusje da eller kan man bare ta på buksa og ikke bry seg om at det fortsatt er klissete i underbuksa? Og hvis man får sæd på hendene, kan man vaske hendene 1 gang også går det helt bort?

Svar

Hei

Det gjør ingenting å få sæd i underbuksen hver dag. Sæd går helt fint bort i vaskemaskinen. Det vil se ut som en hvilken som helst flekk. 

Dersom du runker kan du feks runke i et håndkle slik at ikke all sæden havner i underbuksen. Da slipper du at blir klissete. 

Når du får sæd på hendene kan du vaske hendene grundig i ca 30 sekunder med såpe og vann. Da vil sæden vaskes bort. 

Håper du fikk hjelp av svaret mitt. 

Ønsker deg alt godt! 

 

Hilsen helsesykepleier, ung.no

Besvart: 7.5.2021

Oppdatert: 7.5.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål