Lager sexscener i hodet mitt. Er dette normalt?
Jente, 13
Hei! Jeg pleier noen ganger å lege sexscener i hodet mitt. Sånn at jeg tenker at jeg eller en karakter jeg lager har sex... Er dette normalt? Jeg «liker» å lage sånne scener, fordi da får jeg er god med rar følelse fra tissen og til det mensen kommer ut. Jeg er i puberteten nå bare for og si det. Men er dette normalt? Eller er jeg sexavhengig?
Svar
Hei!
Det er normalt/vanlig at en lager sexscener i hodet sitt. En kan være en av karakter som har sex med andre i slike sexscener som en lager.
Det du gjør er å bruke seksuelle tanker og fantasier for å bli seksuelt tent/kåt.
Det er altså helt normalt/vanlig.
Du er ikke sexavhengig.
Her kan du lese om hvordan kjønnet ditt ser ut, på utsiden og inni kroppen.
Her kan du lese om hvordan du kan stimulere kjønnet ditt/onanere.
Du kan snakke med helsesykepleier på skolen om dette, hvis du ønsker.
Hvis det er vanskelig å forklare kan du vise utskrift/skjermbilde av det du har skrevet og svaret her. Da slipper du å si så mye til å begynne med.
Du kan også chatte anonymt med en fagperson på ungdomsklinikken Sex og samfunn.
Gled deg over kroppen og kjønnet ditt og utviklingen du er i.
Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 15.5.2021
Oppdatert: 15.5.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

