Hopp til hovedinnholdet

Kan kommunen tvinge deg til å flytte vist du ikkje får lov av foreldrene?

account_circle

SPØRSMÅL

Hei! Jeg har et lite spørsmål og de er om skulen/kommunen kan tvinge meg til å flytte vist du ikkje får lov av foreldrene dine.(Gjelder VGs)Jeg vet at jeg har ifølge opplæringsloven rett til å komme inn på en av dei tre linjene jeg har søkt på,men vet at jeg ikke har rett til å komme inn på skolen jeg vil.Jeg kommer til å søke ALLE 3 linjene på nøyaktig samme skole(yrkeslinjer).Får man et forslag til en annen skole med en av dei linjene jeg har søkt på? Problemet er at foreldrene mine godtar ikke at jeg flytter(+at jeg selv ikke er helt klar til å flytte i en alder av 16)Blir man da tvunget til å ta et friår?Jeg sliter med skolen(faglig&sosialt)og jeg kommer til å søke etter §6-22 eller §6-25.I tillegg TRUR jeg at BUP skulle skrive noe om at jeg ikke skulle flytte og mamma skulle få til at legen og skulle skrive at jeg ikke kan flytte for da er de meir sannsynlig at jeg kommer inn på skolen her jeg bor så jeg kan bu hjemme.(Trur PPT-rådgiveren sa de til mamma)Går i 10.klasse no.

account_circle